Pro | Spełniamy marzenia Bez kategorii Wniosek o kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Wniosek o kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Banki udzielają kredytów gotówkowych na dowolne cele i nie weryfikują na co została spożytkowana pożyczona kwota. Zanim jednak udzielą danemu klientowi kredytu, sprawdzają jego zdolność kredytową. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki są brane pod uwagę przez banki i jak przebiega proces rozpatrywania wniosku – zapraszamy do lektury.

Zanim postanowisz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, porównaj oferty różnych pożyczkodawców – lub przyjdź do nas i przeanalizujemy je wspólnie, po to by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję. Większość banków bardzo dokładnie sprawdza zdolność kredytową. Każdy z nich może brać pod uwagę różne czynniki, dlatego warto złożyć wnioski w dwóch, trzech instytucjach, żeby podnieść szanse na uzyskanie potrzebnego kredytu. Pamiętaj, żeby nie składać zbyt wielu wniosków, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na Twoją zdolność kredytową.

Tak naprawdę złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest już końcowym etapem całego procesu. Sam wniosek nie jest skomplikowanym dokumentem, dlatego banki umożliwiają jego  złożenie przez internet, co znacznie przyspiesza całe postępowanie i oszczędza sporo czasu, który dawniej był potrzebny na wizyty w placówce banku.

Wniosek zawiera:

  • dane osobowe,
  • cele, na jakie chce się przeznaczyć uzyskane środki,
  • informacje o dochodach i wydatkach.

Po złożeniu przez Ciebie wniosku, prawcownik banku zajmie się jego analizą.

Na co bank zwraca uwagę rozpatrując wniosek?

  1. Informacje zawarte we wniosku muszą dostarczyć odpowiedzi na podstawowe pytanie – czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić zobowiązanie w wyznaczonym terminie. W pierwszej kolejności bank zweryfikuje więc Twoją zdolność kredytową. Liczą się więc Twoje miesięczne dochody netto oraz źródło wskazanego dochodu. Dla banku liczy się w głównej mierze ciągłość comiesięcznych wpływów. Jeżeli chcesz poprawić swój scoring, zlikwiduj niepotrzebne zobowiązania, takie jak np. karta kredytowa.
  2. Kolejnym krokiem, jaki wykona bank, będzie sprawdzenie Twojej historii kredytowej. Instytucje finansowe mają dostep do danych w Biurze Informacji Kredytowejm, dzięki czemu z łatwością dowiedzą się czy masz już jakieś zobowiązania finansowe i jak radzisz sobie z ich spłatą. Jeżeli zalegasz z ratami – może mieć to bardzo duży wpływ na ocenę końcową banku i decyzję o (nie)przyznaniu Ci kredytu gotówkowego.
  3. Kolejną istotną kwestią przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego jest wybrany przez Ciebie okres kredytowania oraz rodzaj rat – malejących lub równych.

Podsumowując, samo złożenie wniosku nie jest problematyczne i nie wymaga dużego nakładu czasu. Zdecydowanie istotniejsze jest przygotowanie się do wypełnienia wniosku. Należy uprzednio uporządkować swoją sytuację finansową, aby zwiększyć swoją wiarygodność w oczach instytucji pożyczkowej. Samo rozpatrywanie wniosku kredytowego trwa zazwyczaj kilka lub kilkanaście godzin, dzięki czemu dość szybko dowiesz się, czy wnioskowane środki zostaną Ci przyznane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post